Hoteliéři a provozovatelé restaurací sdružení v Asociaci hotelů a restaurací hovořili o tom, jak má vypadat dokonalý provoz v tomto významném oboru. Strategii cestovního ruchu v Pardubickém kraji představil hejtman Radko Martínek.

„Podnikání v cestovním ruchu není snadné, ale určitě perspektivní,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Zdůraznil hlavní problém, s nímž se kraj potýká. Tím je nedostatek ubytovacích kapacit. Z analýzy cestovního ruchu vyplývá, že turisté přijíždějí pouze na jeden den. „Naše strategie je jednoznačná. Hodláme soustředit síly na víkendové pobyty. Neboť turistům určitě zatím nemůžeme nabídnout celotýdenní pobyty. Chtěli bychom vytvořit balíčky služeb s ubytováním, stravováním, ale také variabilními programy pro různé typy návštěvníků, aby si každý vybral, co mu vyhovuje. Můžeme konkurovat kvalitními službami,“ reagoval Martínek na téma konference, která se nesla v duchu hesla Dokonalý provoz – jediná cesta k úspěchu.

Připomněl, že vytipovali tři hlavní oblasti v Pardubickém kraji, kam bude směřovat podpora cestovního ruchu. „Jedná se o Pardubice a Chrudim, oblast Litomyšle a Moravské Třebové a Králicko, kde jsou ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci. Nesmíme zapomenout ani na hřebčín v Kladrubech a sérii zajímavostí, které jiný kraj nemá,“ dodal hejtman.

Krajští radní se mimo jiné zaměří letos na zlepšení propagace Litomyšle, kde se nachází renesanční zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO.

(ik, mag, jb)