Hlavním cílem pouličního jamu je oslovit mladé lidi a informovat veřejnost o terénní práci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klídek.

Ve středu se Ulrichovo náměstí od 14 do 19 hodin rozezní zvukem trysek barevných sprejů, hudebních gramofonů a kapel. Klídek  už 10 let pomáhá dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích. „Nabízíme dětem a mladým lidem bezpečný prostor pro trávení volného času. Poskytujeme jim prostřednictvím sociálních služeb pomoc a podporu v obtížných životních situacích," řekla Gabriela Lepková, vedoucí nízkoprahových programů.

Přivezou desky, přidají se i profíci

Na Ulrichovo náměstí přivezou pořadatelé sololitové desky, na které budou tvořit jak profesionálové, tak každý, kdo si chce graffiti vyzkoušet.

„Jsme přesvědčeni, že graffiti na legální ploše je zajímavým uměním. A to chceme právě ukázat lidem," vyjmenovává další cíle sociální pracovnice  Klídku a koordinátorka akce Pavla Nováková.

„Tvorbu graffiti doplní djové, kapely, exhibice a s obchodem Snowbear si každý může vytvořit bubliny a zažonglovat," zve na bohatý program mladá koordinátorka.

Návštěvníky jistě zaujme poutavý komiks klienta zařízení Dušana Jurdáka. „Jde o příběh nebojácné bojovnice, která si stojí za svou pravdou a nebojí se žádného nepřítele," popsal své dílko sedmnáctiletý Dušan.