Ušetříte, i když si šaty na svatbu půjčíte. Například za půjčené dámské svatební šaty přes internet dáte od dvou do pěti tisíc korun, za pánský oblek od osmi set do patnácti set korun. Na internetu ovšem najdete komplet servis od květin až po odvoz.

Záleží také na tom, kde chcete svatební obřad mít. Jak nám potvrdily některé matrikářky, zvyšuje se počet párů, které si vybírají atypická místa namísto obřadních síní. Například v Hradci králové jsou především v létě velice oblíbené Jiráskovy sady, výjimkou však nejsou ani obřady v Novém Adalbertinu, muzeu. Hradec Králové však v minulých letech zažil také méně obvyklá místa, kde si páry řekly „ano“. Třeba na hvězdárně, na letišti, ve Šrámkově statku v Pileticích, v loděnici, na ochozu Bílé věže či u rybníka Výskyt. Například svatba v hradeckém Muzeu východních Čech vyjde na 5000 korun, na ostatních místech záleží na dohodě se správci objektu. Například u Bílé věže záleží na počtu svatebčanů.

Podobné je to v Chlumci nad Cidlinou. Vedle tradiční obřadní síně nebo zámku Karlova Koruna si páry vybírají přírodní prostředí u penzionu Alvin, u písníku Pamětník či ve Mlýně na Ostrůvku. Například za svatbu u Alvinu páry zaplatí korun.