Na fotografiích ze soukromých sbírek přítomným představí skalní svět národního parku Isalo,deštný prales Mantadia, Laguna nymf, rezervace Anja se svými rostlinnými i živočišnými obyvateli. „Trnitá buš, aleje baobabů, hrobky Mahafalů nebo přátelští domorodci vás pozvou k návštěvě tohoto afrického ostrova. Lemuři, chameleoni, gekoni, kapradiny Asplenia,obří rostliny Pachypodia a další přírodní lahůdky se na vás těší," uvedla knihovnice obce Syrovátka Hana Böhmová.

O domácím násilí promluví odborníci i spisovatelka

Hradec Králové - Moderovaný komponovaný večer s názvem „Odvrácená tvář lásky" čeká na všechny zájemce už v úterý v prostorách Městské knihovny Hradec Králové. O problematice domácího násilí promluví vedoucí psychoterapeutického týmu Miroslav Bubeník, právnička Veronika Ježková a spisovatelka Klára Bártová, autorka novely Rok Patrika. Těšit se můžete mimo jiné na její autorské čtení a besedu. Akce se koná ve Víceúčelovém sále Centra celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici od 17 do 20 hodin.

Milan Rejchl od středy vystavuje v Galerii Na Hradě

Hradec Králové - Devětasedmdesátiletý architekt a umělec Milan Rejchl vystavuje od středy 17. února svá díla v hradecké Galerii na Hradě. Slavnostní vernisáž výstavy Architektura - výtvarné dílo je plánována na 16. hodinu odpoledne. Výstavu zahájí Josef Bavor, předseda Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Těšit se ale můžete i na úvodní slovo pražského kurátora, historika umění a překladatele Ladislava Zikmunda-Lendera a také na doprovodný hudební program koncertního mistra Petra Zdvihala. Výstava potrvá v prostorách do 14. března.