„Během Dne lesní techniky bude linka MHD číslo 9 zajištěna velkokapacitními kloubovými autobusy a v čase od 9 do 17 hodin budou všechny spoje zajíždět až na zastávku Lesní hřbitov. Nebudou tedy končit na zastávce Malšovice – U Střelnice,“ informuje o opatřeních Aneta Bůžková z Městských lesů Hradec Králové. K cestě na místo je vhodnější použít místo aut městskou hromadnou dopravu.

U Zděné boudy budou organizátoři akce vybírat padesátikorunový parkovací poplatek, přičemž parkování bude možné na příjezdové cestě k lesnímu hřbitovu, na parkovišti u něj a na komunikaci vedoucí lesem od Zděné boudy k ulici Na Hrázce.

Samotná akce začne v sobotu v 10 hodin na trase od skladu palivového dřeva za útulkem pro opuštěná zvířata k bufetu U Vlka ve Vlčích jámách. Letos je navíc premiérově spojena s Festivalem dřeva. Pro návštěvníky jsou připravené nejen ukázky lesní techniky, ale také ukázky myslivecké kynologie a pedagogiky, sokolnictví, řezbářské a kovářské dovednosti, včelařství a péče o vzrostlé dřeviny.

Festival dřeva k programu přidá o půl dvanácté soutěž dřevorubců, ukázky řemeslných dovedností a lesní pedagogiku. Praktické ukázky činností budou probíhat v 11, 13 a 15 hodin. Lesníci pro veřejnost zajistí také občerstvení jako zvěřinový guláš, divočáka na rožni nebo rybí speciality.