O novém dopravním značení v ulici Na Drahách Deník informoval již minulý týden. Cyklistům přibyl jízdní pruh, ale na úkor parkovacích míst pro automobily. Těch rapidně ubylo, protože řidiči se naučili parkovat podél ostrůvku, jenž rozděluje jízdní pruhy v ulici. Nyní je situace poněkud jiná. Přenosné značky Zákaz stání na straně směrem k ulici Úprkova sice zmizely a po obvodu ostrůvku opět parkují auta, ale řešení je jen dočasné.

Stezka pro cyklisty totiž bude i na této straně, ale všechny parkovací místa nezmizí. Z plánku, který má Deník k dispozici, je patrné, že po levé straně vozovky na úrovni konečné zastávky linky městské hromadné dopravy vznikne místo pro parkování vozidel dlouhé 44,75 metru. „V současné době probíhá technická příprava cyklistického pruhu, která bude z důvodu horšího stavu vozovky trvat o něco déle než v protisměru. Parkovací pruh bude hlavně pro návštěvníky místních potravin,“ uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Majitelé automobilů by si pomalu měli hledat jiné parkovací místa, protože porušení zákazové značky je může vyjít draho. „Nyní již upozorňujeme řidiče, že se dopouštějí přestupku, písemnou formou za stěrače vozidel. Po několika týdnech ale začneme dávat klasické postihy za špatné parkování,“ uvedl ředitel městské policie Miroslav Hloušek.