Ještě ve čtvrtek mají přednostní právo předplatitelé. Od pondělí pak mohou vstupenky zakoupit ostatní diváci.

Soutěžte s Deníkem: Ples princů a princezen se blíží

Hradecko - Na vědomost se dává, že v neděli 17. května přijede do Chlumce nad Cidlinou král Květoslav s královnou Jasmínu a svojí družinou. Na  zámku  Karlova Koruna se totiž uskuteční 6. ročník Plesu princů a princezen.

I pro tento ročník organizátoři připravili bohatý program. Návštěvníky čeká klaunské představení Pepíno a pudlíci, vystoupení šermířské skupiny Rebels, divadlo GEPETE, dětský muzikál a Pohádkové zpívající princezny. Na nádvoří bude připraven řemeslný jarmark včetně výroby korálků, ručně malovaných šatů, keramiky a dalších stánků.

V zámeckém parku najde útočiště také ležení dětské skupiny historického šermu LEGENDA AUREA. Divadýlko pro nejmenší prince a princezny se uskuteční před zámkem pod borovicí.

Od 11 do 17 hodin bude v zámku probíhat speciální prohlídka Z pohádky do pohádky. Celé horní patro zámku se tak promění v pohádkovou říši. V jednotlivých komnatách budou čekat pohádky, kterými přítomné provede průvodce v pohádkovém kostýmu. Královské soutěže budou probíhat na malém nádvoří od 11 hodin.

Ve 13 hodin poddané z balkónu zámku přivítá král Květoslav a královna Jasmína a slavnostně zahájí další program. Poté se odeberou do Sloupového sálu na zámku a budou přijímat audience.  Děti obdrží Královský glejt o přijetí do šlechtického stavu.

Děti za vstupné zaplatí 100 korun, dospělí o padesát korun více. Rodinné (2+2) pak stojí 450 korun. S Hradeckým deníkem můžete ples navštívit zadarmo. Stačí odpovědět na otázku: Komu patří zámek Karlova koruna? Správné odpovědi posílejte se svým jménem a telefonním číslem na e-mail kamila.mala@denik.cz do čtvrtečních 18 hodin.

Dobrá zpráva…pro patrioty

Hradec Králové - Vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové v žebříčku světové prestiže postoupil o další úroveň, takřka k jednomu z vrcholů. Těleso, jehož zatím poslední šesté album, duchovní Contemplatio Caeli, sklidilo samé pochvalné recenze, bylo totiž hostem anglického Cornwall International Male Voice Choral Festivalu. Ten se od roku 2003 koná každý druhý rok a nynější 7. ročník byl dosud největší. Představilo se zde 70 souborů z celého světa.