První finálový zápas je na programu už v úterý 18. dubna a druhý ve středu 19. dubna v Hradci Králové. Poté se série přesune na sobotu a neděli do led Třince.

„V souvislosti postupu hradeckých hokejových hráčů do finále extraligy play off policisté připravili na dny zápasů bezpečnostní opatření. Se strážníky Městské policie Hradec Králové budou dohlížet na veřejný pořádek a také na dopravu, aby v okolí zimního stadionu nedocházelo k dopravním komplikacím. Do opatření jsou zahrnuti policisté z pořádkové a dopravní policie, kriminalisté, psovodi i policisté antikonfliktního týmu, kteří budou připraveni zasáhnout a udržet veřejný pořádek jak v bezprostřední blízkosti zimního stadionu, tak i po městě či na nádražích při příjezdu a odjezdu fanoušků,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Extraliga - semifinále play off, 4. zápas: Mountfield Hradec Králové - Vítkovice Ridera.
Mountfield HK je poprvé ve finále. Co o hradeckém hokeji víte? Zkuste kvíz

Už během předchozích zápasů na hradeckém zimním stadionu docházelo převážně po jejich ukončení k několika protiprávním jednání, při kterých musela zakročit i pořádková jednotka s použitím donucovacích prostředků.