Kuřáci na trávníku, přeplněné odpadkové koše, vyjedené stánky 
s občerstvením. I takový dojem měl z návštěvy Flošny Petr Vacek z Hradce.

„Když cedule se zákazem kouření nefunguje, klidně bych dával pokuty," zlobí se na kuřáky, kteří si neodpustí cigaretu na trávníku.

Zaměstnanci koupaliště pravidelně procházejí plochy, ale když je lidí hodně, situaci zkrátka neuhlídají. „O pokutách zatím neuvažujeme, " reagovala Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, která se o Flošnu stará.

Vacek byl na koupališti 
v den, kdy se návštěvnost vyšplhala nad  tři a půl tisíce lidí. „Snažíme se lidi kontrolovat, ale v podobných dnech to zkrátka není možné. Pokud někdo má s něčím problém, vůbec mi nevadí, když za mnou přijde," říká Jan Konvalinka, vedoucí koupaliště.

Co se týká odpadkových košů, problém trvá vlastně od začátku. „Projektant je navrhl malé. V minulých sezonách jsme pořídili už deset košů větších, a budeme pokračovat. Letos přibylo velkých krabic od pizzy, které je rychle zaplní," přiznala Bernhardová.

Stánky s občerstvením mají nájemci, při velké návštěvnosti jim může jídlo dojít. Většinou si však pro suroviny operativně dojedou.

Kluzké schody na WC v budově u trávníku jsou podle čtenářů další vadou na kráse koupaliště. „Budeme na ně lepit novou dlažbu," slíbil Konvalinka.

Další stesk se týkal kradeného kola. „Zatím se ztratila dvě kola, prostor hlídá kamera, záznamy už mají policisté,"  potvrdil šéf Flošny, kolem které také už nějaký čas koluje fáma, že Romové mají návštěvu koupaliště zdarma. „Je to nesmysl, zdarma chodí jen děti do 120 centimetrů," prohlásila Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.