Skiareál Špindlerův Mlýn naplno pustil děla s technickým sněhem už v pondělí odpoledne. „Zasněžujeme kompletně celé Horní Mísečky a horní část Medvědína. A také malý Hank ve Svatém Petru a Hromovku,“ uvedl Zdeněk Spilka. „Dnes nám šel výkon trochu dolů, protože teploty jsou kolem tří stupňů pod nulou a snížil se průtok sněhu. Nedá se odhadnout, kdy zahájíme lyžařskou sezonu. Záleží to na počasí. Teď bych skutečně věštil z křišťálové koule,“ konstatoval Spilka a připomněl, že loni se na Mísečkách lyžovalo dokonce už 16. listopadu. „Pak přišel velký sněhopád, což způsobilo, že od 22. listopadu se jezdilo v celém Špindlu. A vydrželo to u nás až do 4. května,“ vypočítal Spilka.

V Peci pod Sněžkou se zasněžovalo na Hnědém vrchu a Javoru už v noci na včerejšek. „Teď se to přerušilo, protože dnes od 8 do 16 hodin byl plánovaný výpadek elektrického proudu. Kdyby se dalo stříkat ještě několik dnů, mohli bychom o víkendu na Javoru pustit vleky. Ale moc tomu kvůli předpovědi počasí nevěřím,“ doplnil šéf areálu František Vambera.

Od počátku týdne se sněžná děla roztočila také v Janských Lázních, kde zatím probíhá zasněžování sjezdovky Anděl. „Pokud předpověď počasí vyjde tak, jak má, mohlo by se začít lyžovat už tento víkend,“ řekl zasněžovač Milan Vodička. Aby na sjezdovku mohli vyrazit první lyžaři, musí sněhová pokrývka dosahovat alespoň třiceti centimetrů. Kvalitní zasněžování je ale podmíněno hlavně odpovídajícím počasím. „Ideální počasí bylo v pondělí večer, to znamená mínus šest stupňů, bezvětří a úplně jasno,“ dodal Vodička. (top)