„O možnostech spolupráce na úrovni spolků, organizací a jednotlivců přijela s představiteli radnice hovořit také velvyslankyně Polska Graźyna Bernatowicz. Sousední Německo zase prostřednictvím svého velvyslance Arndta Freiherra von Loringhovena zhodnotilo s vedením města projekt Šprechtíme, který je určen především pro základní a střední školy ve městě a jeho cílem je přilákat co nejvíc zájemců o studium němčiny" doplnila mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.
„Konkrétně s velvyslanci Německa i Rakouska jsme zahájili jednání o jejich aktivní účasti na přípravách a realizaci vzpomínkových akcí u příležitosti 150. výročí bitvy u Hradce Králové příští rok," prozradila náměstkyně primátora Anna Maclová.
Hradec nechyběl ani na veletrzích
Kromě radnice si prý zahraniční hosté ve městě chtějí prohlédnout hlavně univerzitu, památky a městské kultruní stánky jako je třeba budova filharmonie: „Většina velvyslanců, kteří navštíví radnici, si také ráda prohlédne městské pamětihodnosti, ale nikdo nepřijíždí jenom na návštěvu radnice. Mnohdy je jejich cesta do Hradce Králové spojena s návštěvou regionu nebo zdejší univerzity. Zvláště mne potěšili velvyslanci Španělska a USA, kteří byli naším městem natolik osloveni, že ho navštíví ještě s rodinou," dodává primátor Zdeněk Fink. Prezentovat Hradec Králové vyráží i sami zástupci města, jen loni město představili na třech zahraničních veletrzích, a to konkrétně v Polsku a Německu.