Zúžení do jednoho pruhu v úseku za křižovatkou Tesla přineslo už brzy ráno dopravní kolaps na velké části vytíženého okruhu. Zejména kamiony stály během dopoledne v koloně v pravém jízdním pruhu ve směru k terminálu hromadné dopravy už od fakultní nemocnice a obchodního centra Futurum. Pro řidiče to znamenalo až hodinová zdržení.

Podle policistů, kteří situaci celý den monitorovali, se dá počítat s problémy i v dalších dnech. Omezení totiž potrvají nejméně do začátku září. Práce jsou rozdělené do šesti etap, ve všech bude provoz omezen na jeden pruh v každém směru.

Důvodem rekonstrukce kilometr a půl dlouhého úseku začínajícím za křižovatkou Tesla a končícím křižovatkou okruhu s ulicí Akademika Bedrny je deformace povrchu vozovky. Zejména v pravých jízdních pruzích nejsou výjimkou vyjeté koleje a trhliny. Rekonstrukce čeká i křižovatky u OBI a křižovatku Buzulucká.

„Součástí budou také práce na samotném nadjezdu v blízkosti křižovatky Tesla. V plánu jsou opravy izolací nadjezdu, sanace a opravy říms,“ řekl Deníku Pavel Zeman z hradeckého Ředitelství silnic a dálnic. Právě ŘSD je investorem celé akce, zhotovitelem je pak společnost M-Silnice.

Ta má podle smlouvy čas na dokončení oprav do konce září, ve svém harmonogramu ale počítá s tím, že omezení skončí už začátkem září. „Rádi bychom vyšli řidičům vstříc a termín plného zprůjezdnění zkrátili, proto jsme uvedli termín 4. 9. Ten však platí za předpokladu zcela hladkého a bezproblémového průběhu výstavby,“ upozornila mluvčí společnosti Irena Bubeníková.

Kromě opravy okruhu pod záštitou ŘSD se v krajském městě rozjelo i několik oprav městských silnic. Už minulý týden opravily technické služby za omezeného provozu povrch v ulici Jana Masaryka. Úplná uzavírka je pak od začátku července v Nezvalově ulici u staré nemocnice. Práce na vozovce za skoro dva miliony korun už tam ale míří do finále.

Hotovo má být příští týden. Od úterý přibyla řidičům v centru Hradce další starost. Do pátku projedou pouze kyvadlově Divišovou ulicí v úseku od Eliščina nábřeží po třídu ČSA.

Během víkendu pak bude ulice uzavřená úplně. Vůbec nejdelší omezení na městské komunikaci během letních prázdnin pak čeká na řidiče v Pražské ulici v Kuklenách. Opravy vozovky, které začaly během včerejšího dne, potrvají až do 26. srpna. Oprava čeká postupně všechny čtyři jízdní pruhy. V některých termínech se bude jezdit kyvadlově.