„Jsme moc rádi, že se přijede za námi dopoledne podívat i fenečka Rosinka. Její strašný osud zasáhl před dvěma lety tehdy celou republiku. Z vybraných několika seti tisíc korun byly mimo jiné uhrazeny operace a ošetření dalším pejskům. A právě s jednou ze zachráněných fenek se Rosinka v sobotu potká," popisují program pořadatelé.

V rámci doprovodného programu se diváci mohou těšit na řadu ukázek. Představí se služební psi Policie ČR – Krajského ředitelství  Hradec Králové. Seznámíme se s pejsky sloužícími u bezpečnostní agentury a vězeňské služby. Uvidíme ukázky sportovní kynologie z Kynologického klubu z Rychnova nad Kněžnou. Těšit se můžete i na psí  módní přehlídku. Pro děti je připraven zdarma skákací hrad. Po celý den se děti budou moci vozit s psím spřežením. Nebude chybět ani fotoateliér Jany Štípkové. Domů si tak můžete kromě spousty zážitků i společné fotografie s vaším čtyřnohým přítelem.

Každoročně se této akce účastní i Ája Charouzová, majitelka azylového domu pro psy velkých plemen. Pro 35 pejsků, žijících v tomto domě, mohou přítomní věnovat přímo na místě granule, piškoty a spoustu dalších dobrot. Pokud máte doma ještě vyřazené lékárničky, přineste je s sebou také. Poslouží právě k ošetření  pejsků z obou azylových domů.

Sirius Voříškiáda opět po roce přichází ke slovu
Hradec Králové - Voříšci všech plemen i velikostí. Nejen to vás čeká na 8. ročníku Hradecké Sirius Voříškiády v prostorách zastřešeného parkoviště Orlice park shopping v sobotu 25. dubna od 10 hodin.
Soutěžní výstava psů je rozdělena do tří váhových kategorií: do 10 kilogramů, od 10 do 19 kilogramů a nad 19 kilogramů. Ještě v týdnu jste se mohli se svým pejskem registrovat vyplněnou přihláškou. Vítězové v jednotlivých kategoriích obdrží hodnotné ceny.
Bohatý doprovodný program bude připraven i pro diváky. Ti se mohou těšit  na řadu ukázek výcviku a precizní práce psů vycvičených pro bezpečnostní složky. Pro všechny soutěžící i nesoutěžící pejsky je připravena i volně přístupná překážková dráha agility. Nebude chybět  skákací hrad pro děti i venkovní prodej  krmiva pro psy. Součástí akce je také umisťovací výstava psů. „Věříme, že najdeme nový domov pro několik opuštěných pejsků z královéhradeckého útulků. Někteří psi k adopci  budou po celý den s námi a budou se těšit na nové páníčky," dodávají pořadatelé.