„Přáli bychom si, aby se letos sešel přibližně stejný počet lodí, jako vloni, klidný průběh akce a hojnou účast," doufali šerif osady Parlament Filip Springer a šerif osady U Mlejna Michal Stehlík.

Počasí přálo

Oblíbená Benátská noc se nakonec vydařila skvěle. Rodiny osadníků i zamilované páry se během dne připravovaly na tradiční akci. Jejich zraky směřovaly k obloze s prosbou, aby nepršelo, což se také vyplnilo. Na přípravě programu se podílely Spojené osady údolí Parlament, U Mlejna, Dubina a OVS v čele se svými šerify.

Zpestření sezony

„Pro naši osadu znamená Benátská noc zpestření letní sezony. Jediným naším dnešním úkolem je svézt vory s muzikou na Parlament, doprovázet lodě a dávat pozor na bezpečnost účastníků. V sobotu 30. srpna nás pak ještě čeká Dětský den a zakončení sezóny," řekl šerif OVS Jaroslav Pokorný.

A co znamenala Benátská noc pro účastníky? Odpoledne výzdobu lodí v jednotlivých osadách a v podvečer zapálení ohně a soutěže pro děti v osadě U Mlejna. Po setmění pak seřazení nazdobených lodí, zapálení svíček, lampiónů a následné vyplutí po řece s hudbou na okrášleném voru k osadě Parlament, kde čekal ohňostroj, táborový oheň i koncert. Po řece se vydala víc jak třicítka lodí. Kdo se nevezl, šel v lampiónovém průvodu po břehu.

ANKETA: Jak se vám na plavbě líbilo?

Michal Moravec

41 let, Hradec Králové

Benátskou noc jedu letos už podruhé. Účastním se s jí celou rodinou. Je to pro nás velká sláva. Těšíme se na ohňostroj, táborový oheň a na skvělou kapelu Nadoraz. Ruku k dílu jsme tu přiložili všichni.

Barbora Syrůčková

37 let, Březhrad

Na akci Benátská noc jsem letos úplně poprvé. Velmi jsem se na ni ale těšila. Za účast vděčím hlavně zdejším osadníkům, kteří mě sem pozvali. Pomáhám se zdobením lodi. Vyrábím zdobení z barevného papíru. Baví mě to.

EVA ŽENÍŠKOVÁ