Chuť čerstvých jahod je mnohdy vykoupena bolavými zády. Ne každý totiž při jejich sběru využívá metodu žravého Karla z legendárního filmu Slavnosti sněženek, který si k obdělávanému záhonku lehl, aby se tolik neunavil. V Agrodružstvu Lhota pod Libčany teď zkouší „línou“ metodu, kdy se jahody sklízejí podobně, jako rybíz. Pro jahodu stačí jen sáhnout do zhruba metrové výšky. A člověk se ani neumaže od hlíny. Jahody totiž při hydroponické metodě pěstění „visí“ ve vzduchu a živeny jsou živným roztokem. Agronomy z libčanského družstva však k této metodě neinspirovala lenost, ale nutnost. „V každém podnikání musíte neustále hledat nové cesty. K vyzkoušení hydroponie nás vedla i změna zdejšího klimatu, kdy hospodaříme v suché oblasti. Proto jsme hledali způsob pěstování s minimální spotřebou vody,“ uvedl ředitel Agrodružstva Pavel Veselý.

Hydroponické pěstování jahod umožňuje lhoteckému Agrodružstvu několikanásobně snížit spotřebu vody. Jde však zatím jen o pilotní projekt, kdy je jahodníky osazeno „jen“ půl hektaru lhoteckých foliovníků.

„Máme sedm stometrových foliových „lodí“, kde v každé z nich je šest řad stolů s nataženými dráty a igelitovým obalem. V něm jsou kokosová vlákna a samotné sazenice, které jsou zavlažovány kapkami vody a živinami,“ popsal princip nového pěstění ředitel lhoteckého Agrodružstva Pavel Veselý.

Dvě pole v jednom

Než však Lhotečtí vysázeli první jahodníky, museli se potýkat s nepřízní osudu a přírody.

„Začalo to opožděnou stavbou foliovníků, které nám posléze strhla vichřice. Jahody nám také napadla houbová choroba, ale doufám, že vše špatné co nás mohlo potkat máme za sebou,“ dodal Pavel Veselý, kterého po všech útrapách hydroponní sklizeň potěšila. „Vypadá opravdu slušně. A je tu i naděje, že tuto metodu budeme dále rozšiřovat,“ uvedl ředitel.

Podle něj je reálný výnos takového pěstění oproti klasickému poli až desetinásobný. Navíc umožňuje sklízet jahody dvakrát do roka a jedno půlhektarové hydroponní „pole“ vydá jako 1,3 hektaru pole klasického. Každého milovníka jahod však zajímá i chuť.

„Chuťový rozdíl mezi takto vypěstovanými jahodami a těmi pěstovanými „klasicky“ není velký. Nebudu však popírat, že ty ze země budou mít pravděpodobně více cukru,“ dodal chuťový rozbor ředitel lhoteckého Agrodružstva Pavel Veselý. Sám však vnímá jiný rozdíl: „Jahody pěstované v hydroponni jsou větší, vyrovnanější a celkově lépe lahodí oku.“

Co je hydroponie
Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Nejvhodnějším substrátem je v tomto případě keramzit - expandovaný jíl. Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechny pokojové rostliny, zeleninu - rajčata, okurky a pod. nebo květiny (karafiáty, gerbery a pod.) pro produkci řezaných květů. Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti nebo v roztoku na „tenké vrstvě“. V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, doplní se živiny, upraví pH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva.
(zdroj: Wikipedie)