Související vpravo…

Situace se snad již dostala pod kontrolu a nejhorší předpovědi se nenaplnily. Ve středu jeli naši zástupci na setkání Lékařského odborového klubu s jasným vzkazem, že ve svých postojích nekolísáme.

Po dlouhé debatě došel LOK k rozhodnutí přistoupit na memorandum navržené ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem. Je to velký ústupek z naší strany a vstřícný krok k veřejnosti.

Je třeba připomenout, že do nemocnic nepřijde více peněz než loni, zřejmě i méně. Ale je určitá naděje, že zdravotnictví nepojede v budoucnu tolik na úkor lékařů a sester. Doufám, že občané vnímají, kteří lidé a politické strany jsou proti dohodě a chtěli hrát vabank o jejich životy.

My to víme již dávno. Situace se nyní uklidní, výpovědi vezme většina zpět, pokud si to vláda nerozmyslí. Budeme muset být ostražití, aby vláda svým slibům dostála. Poté, co jsme byli celé měsíce svědky toho, jak si pohrával ministr s fakty a s pravdou, je naše důvěra na bodu nula. Na druhou stranu zde v Hradci Králové musíme ocenit ředitele fakultní nemocnice.

Ten, pochopitelně, nemohl být na naší straně, ale mluvil pravdivě, choval se čestně a slušně, přitom manažersky odpovědně. Získal si tak respekt všech.

(jo)