„Vozíčkáři budou mít k dispozici několik set metrů přechodových pásů, speciální point v rámci stanového města a bezbariérové parkoviště. Samozřejmě bude bezbariérové sociální zázemí a další mobiliář," potvrzuje za pořadatele Jiří Hlinka.

„Do areálu budou dopraveni  speciálními vozy, případně přijedou svými upravenými automobily. Připraveni budou asistenti, kteří jim budou k ruce," dodává Marek Šimůnek z odboru sociálních služeb hradeckého magistrátu.

Kdy pojedou?
První skupina vozíčkářů navštíví koncert skupiny The Tap Tap ve čtvrtek 
3. 7. na Staropramen stage v 17.30 hodin. Na stejném pódiu pak od 19.10 hod. vystoupí Steven Seagal se svou bluesovou kapelou. Zbytek vozíčkářů a senioři si užijí Lucii na hlavním pódiu poslední den, v sobotu v devět večer.

Zhlédnou Stevena Seagala

Scénář letošní výpravy se piloval dlouhé měsíce. „Výběr hudebního programu, kterého se účastní senioři, nebyl tak náročný, jako volba produkce pro vozíčkáře různých věkových kategorií. Nakonec jsme se shodli na tom, že jedna skupina vozíčkářů se zúčastní koncertu The Tap Tap a následně Stevena Seagala s jeho blues bandem a druhá skupina pak společně se seniory uvidí koncert skupiny Lucie," objasňuje Hlinka.

Senioři se těší na Lucii

Rock pro lidi, jak zní český překlad festivalu, navštíví jako již tradičně také senioři. Loňský zájezd na hradecké letiště sklidil v jejich řadách velké ohlasy: „Bylo dojemné sdílet zážitky účastníků loňského ročníku festivalu z řad dříve narozených. Osmdesátileté paní Božence se splnil celoživotní sen – na vlastní oči viděla božského „Káju", prý už může v klidu umřít. Naštěstí se jí daří dobře a doufám, že ji potkám na festivalu," směje se Hlinka.

Tentokrát je čeká koncert české hudební legendy Lucie.

Michaela Zumrová