„Z kolegiality přispíváme do sbírky snad všichni. Dělá se to tak vždy, když přijde taková špatná zpráva," uvedl jeden z hradeckých kriminalistů, který si s ohledem na citlivost tématu nepřál být jmenován.

„Týká se to nás všech. Dovedu se vcítit do situace, kdyby podobným způsobem  skončil některý z kolegů. Snad aspoň materiální pomoc rodině ulehčí," dodal.

Situaci, při které policistka zahynula, ale hodnotit nechtěl. „Nebyl jsem u konkrétní situace, ale je to spíš otázka soudce, který opakovaně dával tomu řidiči jen podmínky," konstatoval kriminalista.

Po policistce z Mělnicka zůstaly dvě malé děti a manžel. Mladík, který ji srazil, měl na svém kontě už jedenáct zákazů řízení.

Zfetovaní řidiči nejsou na českých silnicích žádnou výjimkou. Jen tento týden policisté zastavili jednoho takového v Hradci Králové.

„Působil nesoustředěně a jeho pohyby byly nekoordinované. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek prokázal přítomnost amfetaminu," sdělila Eva Čížková, tisková mluvčí Městské policie v Hradci Králové.

Kromě sbírky, kterou organizuje policejní prezidium, existuje Nadace policistů a hasičů, jež pomáhá pozůstalým po policistech a hasičích, kteří zahynuli při službě.

„Na konto přispívám každý měsíc už několik let. V Hradci nejsem zdaleka sama," řekla policejní mluvčí Lenka Burýšková.