Hotel i školy měly teplou ve čtvrtek

Odstávka se dotkla 1492 domácností ve zhruba osmi ulicích hradecké čtvrti včetně dvou základních škol a hotelu. Většina z nich mohla „červeným kohoutkem" spokojeně otáčet ve čtvrtek večer, tou dobou tekla teplá voda například v hotelu Alessandria i obou místních školách. Někteří však byli bez teplé vody i víc jak 48 hodin.

„Aktuálně nám zbývá dozásobit posledních 150 až 200 domácností," řekl v pátek mluvčí společnosti Elektrárny Opatovice Martin Sýkora.

Z prasklého horkovodu na rohu Slezské a Pospíšilovy třídy se ve čtvrtek hojně valila pára, následky nečekané havárie technici odstraňovali víc jak dva dny.

Podle ředitele Tepelného hospodářství Hradec Králové, které opatovické teplo kupuje a svými tepelnými rozvody dodává konečným odběratelům, Jiřího Seidlera nastal první krátkodobý výpadek už v noci z úterý na středu, a to pro celý Hradec. Díky přechodu na záložní zdroj v areálu ZVU se podařilo dodávky ve městě obnovit, až na Slezské Předměstí.  Seidler dodal, že letos je to zatím největší havárie tohoto typu v krajské metropoli.