Stále větší zájem veřejnosti o florbal registrují v hradeckém klubu FbC Hradec Králové. Florbalisty ale tíží nevyhovující zázemí a neustálé přemisťování mezi jednotlivými sportovními halami či jinými tělocvičnami.

Situaci by mohla výrazně zlepšit nová hala, která by nesloužila jenom jako reprezentativní domácí prostředí, ale i jako kvalitní zázemí pro všechny věkové kategorie hradeckého klubu.

Zástupci hradeckého florbalového klubu FbC HK své představy mají a v blízké době své vize i představí.

Na druhé straně není jisté, zda-li hradečtí zastupitelé ve svém rozpočtu v současné době najdou dostatečné finance, které by případně výstavbu nové sportovní haly pokryly.

„Přání vybudovat florbalovou halu jsme zaznamenali. Město však nyní stojí před přípravou jiných a dlouhodobě plánovaných projektů, například bychom rádi zrealizovali halu Pouchov a další záměry související se sportem," uvedla mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.

Novou halou by se mohlo vedení Hradce zabývat na jaře příštího roku.

Florbalisté mají představu
o novém sportovním zázemí

Florbalový oddíl FbC Hradec Králové si přeje výstavbu nové sportovní haly, která by se měla stát stabilním zázemím pro sport, který se stále více těší široké oblibě.

Za hradeckým florbalovým klubem, ve kterém působí okolo 350 hráčů, z toho převážná většina do 18 let, stojí i značné sportovní úspěchy.

Nicméně pro další růst je podle florbalistů nová hala nezbytností.

Současné úspěchy
Muži A - nejvyšší věková kategorie - aktuálně vedou divizi a mají blízko k postupu do Národní ligy.
Junioři v loňské sezoně postoupili do elitní G2 ligy.
Úspěchy slaví i dorostenci či starší žáci, kteří postoupili na mistrovství České republiky.

„Florbal patří mezi nejrychleji se rozvíjející sporty a zcela jistě patří mezi ty nejpopulárnější. Florbalu se v Hradci věnují tři kluby a přibližně 600 registrovaných hráčů. Dalších hráči hrají takzvanou ligu amatérů. Bohužel stávající zázemí v podobě vyhovující sportovní haly tomuto obrovskému zájmu neodpovídá. Školní tělocvičny nevyhovují rozměrově, a i tak jsou obsazené," zhodnotil situaci předseda FbC HK Michal Moravec.

Jeden z největších hradeckých florbalových týmu tak musí trénovat a hrát zápasy v devíti různých tělocvičnách. S vizí nové haly, jež by primárně sloužila pro účely florbalu, souhlasí i hráč Adam Ježek.

„Vše by bylo jednodušší. Nová hala by přilákala jak další hráče, tak i fanoušky a další lidi. Bylo by to opravdové domácí prostředí," uvedl florbalista, který patří mezi opory hradeckého klubu v mužské kategorii.

Přestože vize lepšího sportovního zázemí nebude v nejbližších týdnech na pořadu dne, představy a nápady florbalisté mají.

Na jaře se ukáže

Podle náměstka primátora Milana Jaroše řeší nyní radnice jiné nákladné investice, které se týkají i sportu.

„Projektem florbalové haly by se radnice mohla zabývat na jaře příštího roku," uvedl náměstek.