Letos v prosinci se řidiči poprvé projedou po dálnici D11 z Hradce Králové do Jaroměře. Na navazující úsek autostrády, která by se měla na polské straně u Trutnova spojit s tamní rychlostní silnicí S3 však ještě nevyjel ani jeden bagr. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní předpokládá, že dokončí celou D11 z Prahy do Trutnova v roce 2028. Tedy 50 let poté, co se začal stavět první 8 kilometrový úsek z Prahy po Jirny. V březnu by se mělo ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnit veřejné projednání záměru vybudování takřka 20 kilometrového úseku D11 z Jaroměře na Trutnov.

Snem ŘSD je však dostavět D11 ještě před tímto smutným výročím. I proto nyní kvaltuje a připravuje vše tak, aby svému závazku dostálo. Nejvíce akcí s ohledem na pokračování D11 z Jaroměře na Trutnov, se nyní děje právě kolem Jaroměře. V březnu by se také mělo ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnit veřejné projednání záměru vybudování takřka 20 kilometrového úseku D11 z Jaroměře na Trutnov.

V polovině února oznámil šéf ŘSD že se odvolací orgán ministerstva dopravy zamítl odvolání soudce Vrchního soudu v Praze a viceprezident Soudcovské unie František Kučera, který se bránil vyvlastnění pozemku pro stavbu kruhového objezdu u napojení dálnice D11.

„Odvolací orgán ministerstva dopravy zamítl odvolání Františka Kučery proti stavebnímu povolení na akci “I/33 Jaroměř-obchvat”. Stavební povolení tak nabývá právní moci. Aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele - termín pro podání nabídek je zatím v březnu tohoto roku,“ informoval ředitel ŘSD na svém twitterovém účtu.

V březnu by se také mělo ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnit veřejné projednání záměru vybudování takřka 20 kilometrového úseku D11 z Jaroměře na Trutnov. „Příprava stavby D11 1108 Jaroměř - Trutnov v délce 19,6 km se konečně posune o krok dál. Stavební úřad Dvůr Králové zahájil územní řízení. Vydání územního rozhodnutí předpokládáme do konce června letošního roku. ŘSD má zpracovanou dokumentaci pro stavební povolení a připravuje výkupy pozemků, které se zahájí ihned po územním rozhodnutí,“ informoval Radek Mátl a dodal, že projednání záměru se uskuteční 26. března v Hankově domu ve Dvoře Králové nad Labem. Dle výpisu z dvorské úřední desky se bude jednat o pozemky hned několika okolních obcí. Kromě Dvora Králové jde například o pozemky u Choustníkova Hradiště, Kocbeří, Zboží či Studence.

Stavba dálnice D11 z Prahy do Polska přes Hradec Králové začala v roce 1978. Do Hradce doputovala v roce 2017.