Největší zájem je o tradiční smrky – ať už zelené či stříbrné, vhodné jsou ale i jedle a douglasky. Strom by měl mít minimální výšku 15 metrů, důležitá je i jeho dobrá dostupnost. Tedy tak, aby se k němu bez problému dostal jeřáb a tahač s návěsem. Nevhodné jsou naopak stromy se dvěma a více kmeny, ohnuté jehličnany, ty které jsou jednostranně zavětvené, duté, vyhnilé nebo jakkoliv jinak poškozené.

„Vyzvednutí stromu zajistí pracovníci technických služeb ve spolupráci se smluvním dopravcem nejšetrnější a nejbezpečnější technologií. Při kácení s pomocí jeřábu lze bezpečně vyzvednout strom i z prostor v blízkosti budov, kde na standardní kácení není dostatek místa. Vzhledem k tomu, že na místě nedochází k odřezávání větví a rozřezávání kmene stromu, zůstává na pozemku mnohem méně nepořádku než při standardním kácení," upřesnila mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.

V případě zájmu je po kácení poskytnuto i odfrézování pařezu stromu a adekvátní náhrada palivového dřeva, rozřezaného na špalky.

Nabídky vhodných vánočních stromů zasílejte na e-mailovou adresu info@tshk.cz nebo volejte na čísla 495 402 654 a 495 402 644.