V sobotu 7. prosince od 10 hodin tak můžete začít svůj den třeba na Šrámkově statku v Pileticích, kde je připraven program s názvem Vánoční těšení aneb Malý advent. Lidé si tu připomenou hradecké tradice a zvyky a dozví se i to, kde se vlastně vzal vánoční stromeček. Kromě toho zde budou i trhy a ochuzeny nezůstanou ani děti. Ty si totiž můžou zkusit některou z technik lidových řemeslníků nebo zajít na jednu z mnoha pohádek, které se tu až do 16 hodin budou vyprávět.

Vánoce na zámku

Sobotu pak můžete zakončit koncertem vážné hudby. Na jeden takový zve obec Smidary do kostelíku sv. Jiří v Loučné Hoře. Koncert pěveckého sboru Cantus Jaroměř začíná v 17 hodin a nabízí kromě krásné hudby i jedinečnou vánoční atmosféru prostor dřevěného kostelíka.

Bohaté vyžití nabízí i neděle. Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou otevírá v 10 hodin a zve na speciální výstavu, která představí Vánoce u nás i ve světě. Návštěvníci si budou moci prohlédnout vánočně vyzdobené zámecké komnaty, ve Sloupovém sále pak obří betlém. Bohatý program proběhne i na nádvoří – připraveny jsou adventní trhy a odpoledne přijde Mikuláš.

Přímo v Hradci Králové se v neděli od 15 hodin koná Putování za Ježíškem. Během hodinové procházky městem se děti seznámí s vánočním příběhem prostřednictvím oblíbených maňásků. Sraz je u Turistického centra na Velkém náměstí. Je však nutná včasná rezervace. Kdo ji nestihl, nemusí smutnit. Akce se bude za týden opakovat.

Ťaflík v Aldisu

V 16 hodin si v Hradci přijdou na své i ti nejmenší. Vánoční slavnost s Ťaflíkem je naplánovaná v kongresovém centru Aldis. Děti si zde vyslechnou příběh plný písniček a poté se můžou zapojit do výroby vánočních dekorací, ochutnávání cukroví nebo zpěvu koled. Domů si odnesou i malý dáreček.

Veronika Skřivanová