Přestože v celé České republice je přibližně 120 takovýchto strojů, na Rozkoši jich pořadatelé očekávali přes tři stovky – i to svědčí o „celoevropskosti“ této akce.

Program 9. července kromě další vyjížďky nabídl také vyhodnocení, při němž byl vyhlášen nejmladší a nejstarší jezdec i „goldwingář“, který přijel z největší dálky. „Máme tady prezidenta portugalského klubu, který to měl na Rozkoš přes tři tisíce kilometrů,“ představil Jaroslav Míč nejvzdálenějšího účastníka. „Jsou tu i goldwingáři, kteří přes léto křižují Evropu a objíždějí jeden sraz za druhým,“ zmínil lákavou představu prázdnin.

Raritou, která budila zájem i ostřílených jezdců, byl model Gold Wingu 2012, s výrobním číslem 282, který je první svého druhu v Evropě. „Přestože to jsou motocykly Honda, tak se vyrábějí ve Spojených státech,“ doplnil jeden z organizátorů Jaroslav Míč.

Přestože motocykly Honda Gold Wing stejné výrobní řady mohou vypadat na první pohled stejně, určitě tomu tak nebude. Oko nezkušeného pozorovatele, který užasne nad jejich precizní, byť možná poněkud těžkotonážní krásou, musí chvíli pátrat než najde rozdíly – tu je to polstrování sedadel, onde jiné zdobení bočnic, koncovek výfuků a mnoho dalších doplňků, které podtrhují vkus majitele.

A na závěr něco málo technických parametrů: 1800 cm³, šest válců, 130 koní, spotřeba 8l/100km, max. rychlost 240 km/h. „Ale určitě to není o rychlosti,“ ujišťuje Míč.