Pohádkový les zve celé rodiny

V sobotu v 10 hodin startuje u Lesního hřbitova v malšovických lesích v Hradci Králové 5. ročník oblíbeného Pohádkového lesa. Návštěvníci se vydají na zábavnou cestu lesem s pohádkovými bytostmi, které je provedou řadou úkolů a her. Akce je určena především rodinám s dětmi a snaží se prostřednictvím zábavných aktivit a her na několika stanovištích přiblížit dětem i rodičům život lidí s handicapem – ať už zrakovým, sluchovým nebo pohybovým. Organizátoři jsou pro zábavu a pozitivní vnímání dětí přestrojeni za různé pohádkové bytosti – během let Pohádkovým lesem prováděli Rumcajs s Mankou, Křemílek s Vochomůrkou, Ferda Mravenec, Maková panenka s motýlem Emanuelem, loupežníci, čerti nebo vodníci a mnoho dalších.

Vítěze výstavy určí návštěvníci

Základní organizace Českého svazu chovatelů Třebechovice pod Orebem hlásí, že exotáři tento víkend pořádají výstavu exotického ptactva. V sobotu je otevřeno od 8 do 17 hodin a v neděli od 7 do 16 hodin. Akce se koná na konci Hradecké ulice u bývalého Invatesu. Parkování zdarma je zajištěno přímo u areálu. Součástí expozice exotického ptactva bude bodovaná přehlídka andulek a výstava agapornisů. Během soboty dostávají návštěvníci možnost hlasovat o vítězi výstavy, který získá ocenění. Prezentuje se přibližně 40 druhů exotického ptactva.

Desáté Třebešské posvícení

Třebešské posvícení vypukne v sobotu ve 12.30 hodin u sportovní haly v hradecké Třebši. Těšit se můžete na kulturní program, sportovní aktivity, dobré jídlo a pití nebo pouťové atrakce. Vystoupí například Art jazz band, folklórní soubor Červánek nebo americký zpěvák a saxofonista David Kangas.