Úterní dopoledne patřilo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové malým pacientům.

Nadační fond Kapka naděje a firma Penny Market předaly zástupcům nemocnice šek v hodnotě půl milionů korun. Finanční částka  podpořila vybudování nové vzduchotechniky, jež byla na dětskou kliniku pořízena před pár měsíci.

„Musím ocenit velice příjemnou spolupráci s nemocnicí. Už dříve jsme se pokoušeli oslovit místní firmy, ale velký ohlas to nemělo. Až zástupci společnosti Penny Market naši dobrou věc podpořili," uvedla ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová.

Spolu s prezidentkou Kapky naděje Vendulou Pizingerovou poté na oficiálním předávání přivítaly i jedenáctiletou Terezku spolu s její maminkou.  Právě ona si při své náročné léčbě nově vybudovanou vzduchotechniku, která přispívá zejména k ochraně malých pacientů se sníženou imunitou, jako první „vyzkoušela." Přestože stav malé Terezky byl velice vážný a prošla těžkou životní zkouškou, díky výborné péči lékařů, ale i novému „ochrannému deštníku" vzduchotechniky je vše na dobré cestě a malá pacientka už zase září úsměvem.

Velký přínos nové technologie, která v celkové částce vyšla na dva miliony korun, ocenila i přednostka kliniky Sylva Skálová.

Ostatně i podle dalších lékařů dětské kliniky je význam tohoto zařízení nedocenitelný. V současné chvíli jsou pokryty plně tři pokoje s maximální možnou kapacitou 12 lůžek.