„Naštěstí to dopadlo dobře. Pouze v sobotu dopoledne se v jednu chvíli nahromadila vozidla v křižovatce u Budvarky, tak tam musela dopravu řídit policie. Jinak se to podařilo zvládnout bez větších problémů,“ řekl nám po skončení uzavírky dopravní policista Lubomír Šitina. Firma, která práce na nadjezdu zajišťuje, se předvedla. Práce totiž stihla udělat rychle, takže provoz na nadjezdu mohl být v neděli obnoven už v 15. hodin.

Po dobu uzavření nadjezdu, tedy od pátečního večera do nedělního odpoledne, vyšetřovali policisté na na objízdných trasách pouze dvě drobné dopravní nehody. „V jednom případě řidič vjel na uzavřený nadjezd, začal couvat a narazil do za ním stojícícho auta. Ve druhém případě nedal řidič na křižovatce ulic ČSA, Mýtská a Nezvalova přednost,“ přiblížil nám kolize Lubomír Šitina.

Někteří řidiči se však nevyhnuli bloudění, zejména v sobotu v neděli ráno. „Po obě noci jsme zaznamenali ničení a ztrátu části dopravního značení. Šest značek bylo poškozeno nebo odhozeno opodál, dvě se vůbec nenašly,“ prohlásil Šitina.

„Probíhají tady práce na předpínání táhel ocelové konstrukce. Nadjezd musí být zavřen ze dvou důvodů. Jedním je rozmístění měřicích přístrojů a techniky na mostě rovnoměrně. Druhým důvodem je nutnost omezení pohybu mostní konstrukce při měřicích pracech," uvedl Petr Škráček z firmy M-Silnice. (čer)