Výstava sem bude přemístěna z pražského Masarykova nádraží a zůstane v Hradci až do konce července. Výtěžek z výstavy půjde na na podporu Krizového centra Ostrava.

„Ostravskému Krizovému centru, které pomáhá lidem v tísni, může přispět každý. Třeba tím, že si koupí pohlednice speciálně vydané k této výstavě. Jedna stojí 20 korun. Celá vydražená částka pak bude spolu s výnosem z prodeje pohlednic v den výročí neštěstí ve Studénce předána Krizovému centru,“ říká náměstek generálního ředitele ČD pro provoz Jiří Kolář.

Pohlednice jsou v prodeji v Leica Gallery Prague a ve vybraných stanicích ČD: Brno hl.n., České Budějovice, Děčín, Hradec Králové hl.n., Jihlava, Liberec, Olomouc hl.n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n., Otrokovice, Praha Masarykovo n., Praha hl.n., Pardubice hl.n., Plzeň hl.n., Ústí nad Labem hl.n., Cheb.

Autor snímků, Jan Zatorsky pracuje jako šéfreportér časopisů Týden a Instinkt a řadí se mezi nejvýraznější současné fotografy. Má neobvykle široký tematický i výrazový rejstřík, jeho práce se vyznačují vysokou estetickou kvalitou, myšlenkovou hloubkou a aktuálností.