Dopravní podnik tak opouští místo přímo před nádražní halou. „Autobusové linky se zprostoru před budovou hlavního nádraží od neděle přesunou do ulic Puškinovy a S. K. Neumanna,“ sdělil Leo Sedláček zDopravního podniku města Hradce Králové.

Dopravce ztoho důvodu vminulých dnech zřídil uparkoviště před hotelem Černigov provizorní točnu. Uvedené změny potrvají do doby, než budou moci zajíždět do prostoru stavěného terminálu hromadné dopravy. To se předpokládá vpolovině roku. Poté má rekonstrukce náměstí pokračovat při ústí Puškinovy ulice, kde vznikne okružní křižovatka. Od nádražní haly zmizí nejen autobusy, ale také informační tabule sjízdními řády. Dopravní podnik je přemístí před prodejnu potravin na rohu Riegrova náměstí a Puškinovyulice.

Stavbaři ohlásí hotovo vzáří

Hru Škatulata, škatulata, hejbejte se musí autobusy MHD hrát kvůli značnému zpoždění výstavby terminálu. Původně měly být totiž už dávno tam. Firma provádějící přestavbu náměstí musí šturmovat. Hotovo měla podle původního harmonogramu ohlásit nejpozději vzávěru září, ale termín byl kvůli propojení komunikací na terminál posunut. Rekonstrukce Riegrova náměstí bude podle mluvčího hradecké radnice Václava Svobody stát 100milionů.

Utrolejbusových linek se nic nemění, znáhradní točny na ploše uKoruny odjíždějí už od června loňského roku. Příměstské a meziměstské autobusy budou inadále odjíždět zRiegrova náměstí před hotelem Černigov a zvedlejší Haškovy ulice. „Kžádným změnám od neděle nedojde. Drobné změny jsme udělali už minulou neděli, kdy se stanoviště 1a 2přemístilo před budovu VČE,“ uvedl Tomáš Jurček ze společnosti Oredo, která je organizátorem regionální dopravy vkraji. Informace oodjezdech zjednotlivých stanovišť cestující najdou na informačních tabulích.

PRO ZVĚTŠENÍ SCHEMATU KLIKNĚTE NA OBRÁZEK