Vynalezl speciální přístroj pro hendikepované osoby, aby mohly ovládat počítač. Stačila mu k tomu obyčejná kšiltovka, webkamera a počítačový program.

Proti jeho vynálezu se ovšem postavila společnost, která podobné zařízení již několik let produkuje. Filip Naiser si ale dál stojí na svém, že nic neokopíroval. Přiznal ovšem jedno pochybení. „Když jsem začal na projektu pracovat, neměl jsem ani tušení, že už něco takového existuje. Narazil jsem na to až během práce. Jediná chyba, která se stala, byla ta, že jsem použil jejich klávesnici. Necitoval jsem ale jejich zdroj. Klávesnice však není ničím chráněná. Na tom ta firma staví a obviňují mne, i když máme posudek z Akademie věd České republiky. V něm se píše, že není možné, aby můj vynález byl plagiát,“ vysvětlil Filip Naiser. Gymnazista je přesvědčený, že pokud spor prohraje, skončí vědecká soutěžní činnost pro střední školy. Podle jeho slov nelze vše ověřovat. „Nelze čekat, že studentské práce budou průlomové a bez nějaké inspirace,“ dodal Filip Naiser

Student vynalezl přístroj, který pomůže postiženým ovládat počítač. Vše je založeno na pohybech oka. Přístroj vyrobil pro svého známého.