Na nižší rychlost řidiči kašlou


„Chlapec, který je u nás na praxi, v úterý počítal náklaďáky jedoucí před obecním úřadem. Za dvě hodiny jich bylo více než sto,“ kroutí hlavou starostka Praskačky Miroslava Součková. Dodala, že řidiči jsou navíc bezohlední a nejezdí ani padesátkou, natož třicítkou, která kvůli omezení rychlosti v obci platí. „Osobně jsem se jim snažila několikrát domlouvat, ale nemělo to efekt,“ pokrčila rameny.

Podobné je to také v Dobřenicích. Starostka Otilie Chlap〜ková nechtěla při jednáních pustit náklaďáky do obce. „Jezdí tady stále, ale je jich méně než třeba před rokem,“ uvedla. Vysvětlila, že situace v Dobřenicích je komplikova〜něj〜ší zároveň prováděnou stavbou kanalizace, kvůli níž je silnice rozkopaná a užší.

Jízda mnohatunových kolosů vesnicemi způsobuje kromě jiného škody na obecním i soukromém majetku. „Klepou se a praskají domy, kvůli obrovské váze naložených nákladních aut jsou rozježděné kanalizační vpustě, krajnice i příkopy. Hodně zdevastované jsou silnice i chodníky. Budeme požadovat náhradu škody,“ tvrdí Miroslava Součková z Praskačky. To samé říká představitelka Dobřenic. „Má〜me slíbenu opravu silnice. Čeká se, až dokončíme kanalizaci. Do zimy bude obojí hotové,“ tvrdí Otilie Chlapková.


Ředitelství silnic a dálnic ČR se náhradám nebrání. „Pokud se prokáže přímá souvislost mezi dopravou materiálu na stavbu dálnice a škodami na majetku, budeme to řešit. Zatím se to tak vždycky dělo,“ prohlásila mluvčí organizace Martina Vápeníková.