Podle Jany Matouškové, mluvčí jednoho zobchodních domů vcentru Hradce, zaznamenali vsobotu až o40procent víc zákazníků než vjiné dny a o10% víc než oloňské stříbrné sobotě. „Lidé nejvíce kupovali elektroniku, především LCD a plazmové televizory, dále DVD přehrávače, kosmetiku a hračky. Hitem vánočních nákupů je interaktivní panenka, která se pohybuje a mluví,“ vysvětlila. Podobná atmosféra byla ivdalších obchodech. Vjednom znich se se svými produkty prezentoval iHradeckýdeník.

 „Unás návštěvníci nejvíc kupovali konfekci, elektroniku, ale také potraviny. Co se týká hraček, největšímu zájmu se těší interaktivní kočka, která je jako živá,“ uvedl mediální zastupce dalšího supermarketu JanVávra.

 Na své si přišly idalší krámky. Vmalé drogerii na Benešově třídě jeden čas byly ifronty. Lidé kupovali hlavně parfémy a kosmetické balíčky. „Překvapilo mne, že mezi nakupujícími převažovali muži, ale největší nápor teprve čekám,“ řekl majitel prodejny MilanLamr.

 „Pro vnuka sháním mp3 přehrávač, ale nevím, co to je, proto mám ssebou poradce,“ svěřila se nám zase 70letá Jana Baboráková.