Naše redakce oslovila pracovníky větších hradeckých nákupních středisek. Zjistila, že první svátek vánoční bude jediným dnem, kdy budou tyto provozovny zavřené.

Otevírací dobu pro své zákazníky prodloužili v obchodním domě Tesco v centru Hradce, kde do 23. prosince mají otevřeno od sedmi do 21 hodin. Na Štědrý den bude možné nakoupit od sedmi do 15 hodin, v tu samou dobu budou zavírat i v hypermarketech Tesco ve Futuru i v Březhradě. Na Štěpána otevírají všechny prodejny Tesco v osm hodin, hypermarkety pokračují ve svém nonstop provozu, v obchodním domě zavřou ve tři odpoledne.

V Hypernově budou moct lidé plnit košíky od osmi hodin do čtyř, 26. prosince o dvě hodiny déle, až do šesti odpoledne.

Obyvatelé Slezského Předměstí mají možnost v Intersparu 24. prosince doplnit své lednice a spížírny od sedmi do 15 hodin, na 2. svátek vánoční až od 10 do 18 hodin. Sortiment Kauflandu bude zákazníkům k dispozici na Štědrý den od 7 hodin do dvou odpoledne, 26. prosince bude otevřeno od sedmi do sedmi odpoledne.

ANKETA HRADECKÉHO DENÍKU

Už máte nakoupené vánoční dárky? Kdy je sháníte?

Pavel Smetana, Chlumec n. Cidl., 17 let

Nějaké dárky už nakoupené mám. Vyhlížím si je na začátku prosince a během čtrnácti dnů se je pak snažím sehnat. Obvykle už mám rozmyšleno, co chci koupit.

Lenka Hasová Hradec Králové, 44 let

Každému z rodiny kupuji několik dárků, o kterých doufám, že potěší. Dárky sháním průběžně už od léta. Letos si taky nadělíme společný rodinný dárek, DVDpřehrávač.

Jiří Chmelík, Pardubice, 60 let

Já dárky nesháním, já je jen platím, protože si moje manželka a syn pro sebe kupují dárky sami. Ale nekupujeme nějaké příliš velké a drahé dary, je to dost různé.

Iva Jarošová, Hradec Králové, 40 let

Dárky mám nakoupené, na co mi stačily peníze. Kupuji potřebné dárky, dětem sportovní vybavení. Nakupuji od konce listopadu po každé výplatě, rozhodně ne na poslední chvíli.

Radek Kubec, Předměřice n. L., 23 let

Něco už koupené mám. Sháním spíše praktické věci, aby z toho měl člověk radost. Minulý rok jsem je sháněl jen pár dní před Štědrým dnem, letos je sháním o týden dřív.