Důvodem je situace v Kině Centrál v Hradci Králové, které dříve vedl. Kino se podle Kučery ocitlo kvůli kumulaci dluhů z dřívějších období a po nevydařených personálních obměnách ve vážných existenčních potížích a Kučera chce situaci řešit. K rezignaci na místo ve vedení města Kučeru už dříve vyzvali zástupci koaličních stran.

„Je mojí morální povinností se v zájmu města pokusit tento jedinečný projekt v Hradci Králové udržet a připravit na případnou transformaci do jiného právního subjektu vhodného pro podobný typ aktivit,“ uvedl ve své rezignaci Kučera. V textu také uvedl, že by rád využil nabídky primátora Zdeněk Finka (HDK) na možnost návratu do funkce náměstka poté, až vyřeší problémy kina. Členem hradeckého zastupitelstva Kučera zůstává i nadále.

Primátor Fink dnešní Kučerovu rezignaci přijal. „Leoši Kučerovi náleží poděkování, profesně jsem s jeho prací byl spokojen. Celá záležitost je nepříjemná, nicméně jiné řešení celé věci není v tuto chvíli přijatelné, a to napříč politickým spektrem,“ uvedl Fink.

Podle dnešního vyjádření Finka na tiskové konferenci po jednání zastupitelů by Kučeru mohla nahradit ve funkci druhá členka zastupitelstva za Doma v Hradci Aneta Maclová. „O nástupci bude rozhodovat říjnové zastupitelstvo,“ řekl Fink, který uvedl, že koaliční dohodou není nijak časově omezené, dokdy má dát Kučera hospodaření kina do pořádku.

Hospodaření Kina Centrál, které provozuje občanské sdružení Pro Centrál, jehož je Kučera místopředsedou, prověřuje radnice i finanční úřad. Sdružení Pro Centrál údajně dluží svým obchodním partnerům nejméně 1,5 milionu korun. Radnice, která kino každoročně dotuje, o těchto dluzích donedávna nevěděla.

Na vedení hradecké radnice se více než dva měsíce po komunálních volbách dohodli zástupci ODS, Hradeckého demokratického klubu (HDK), Volby pro město (VPM), TOP 09 a uskupení Doma v Hradci. Středopravá koalice má v sedmatřiceti­členném královéhradeckém zastupitelstvu celkem 21 hlasů, v opozici zůstala v komunálních volbách vítězná ČSSD, KSČM a Změna pro Hradec.