Náměstka primátora Leoše Kučeru (Doma v Hradci) by do týdne v jeho funkci mohla nahradit zastupitelka Aneta Maclová (Doma v Hradci). Vedení města Kučeru vyzvalo k rezignaci kvůli hospodaření v kině Centrál, které prostřednictvím občanského sdružení vedl. Vedení města očekává náměstkovu rezignaci do středy příštího týdne, kdy zasedá zářijové zastupitelstvo.

„Myslím, že naše doporučení přijme. S Anetou Maclovou jsme již jednali, v současné době si to rozmýšlí. Logicky se tato varianta nabízí, je druhou zastupitelkou za stejné uskupení,“ uvedl primátor Zdeněk Fink.

Lhůtu náměstek Kučera nedostal

„Ještě stále mám týden čas, vše je v jednání,“ reagoval Leoš Kučera.

Pokud se náměstkovi podaří dát hospodaření kina do pořádku, mohl by se později vrátit zpět na místo náměstka. „Žádnou konkrétní lhůtu jsme nestanovili, mluvilo se o půl roce,“ připustil primátor.

Do kina Centrál radnice před časem pustila autidory, konečné výsledky však ještě k dispozici nemá. „Nyní dokumenty prověřuje ještě finanční úřad, tak se celá věc protahuje,“ řekl Fink. Podle jeho slov se však už nyní ukazuje velký nepořádek v hospodaření. Například účetnictví za rok 2010 není ještě v těchto dnech uzavřeno.

Radnice, která kinu poskytovala řadu dotací, o těchto dluzích donedávna nevěděla. „Přicházely k nám stále samé pozitivní zprávy o tom, jak se kinu dobře vede. My jsme mohli kontrolovat pouze využití našich grantů a to bylo v pořádku. Pokud bychom byli seznámeni s tím, že je to s kinem špatné, dalo by se s tím něco dělat,“ potvrdil náměstek primátora Martin Soukup.

Vedení radnice připustilo, že občanské sdružení není právě kvůli nedostatečným kontrolním mechanismům pro vedení takové organizace tím pravým ořechovým. Pokud by se Kučerovi nepodařilo dát kino do pořádku, radnice by se zřejmě s dluhy musela vypořádat a zvolit jinou formu vedení kina. „O kino Centrál ve městě určitě stojíme, svým zaměřením a programem příjemně doplňuje v tomto směru nabídku města,“ dodal primátor.