Nové podoby se po dlouhých letech dočká náměstí 28. října a přilehlá Dukelská třída a ulice 
S. K. Neumanna. Práce začnou v květnu a potrvají 18 měsíců.

Cílem města je vytvoření klidového bulváru vedoucího od Riegrova náměstí až 
k II. silničnímu okruhu. Na náměstí 28. října vznikne nové zázemí pro stánkový prodej, místa pro odpočinek s unikátním mobiliářem a přilehlé vozovky se dočkají nového povrchu. Přibýt by měl také umělý vodní prvek podtrhující hlavní linii prostoru či zakomponovaný reliéf státní vlajky, který bude připomínat význam 28. října pro Českou republiku.

„Náměstí bude rozděleno na dvě funkční části. Větší část bude tvořena volnou dlážděnou plochou a jejím primárním využitím se stane obchod a různé společenské aktivity. Ve druhé části plánujeme více zeleně a prostor se tak stane místem vhodným pro klidové aktivity,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice.

Dodal, že radnice počítá také se zachováním parkovacích míst před kostelem, od nichž bude náměstí odděleno zídkou z broušeného betonu.

Nyní se dokončuje projektová dokumentace a město vypíše výběrové řízení.

Rekonstrukce ovlivní také městskou hromadnou dopravu, která bude muset využít objízdné trasy. Podle slov Jindřicha Vedlicha město s předstihem vydá informační leták o změnách v MHD.

V případě náměstí 28. října radnice odhaduje náklady na téměř 80 milionů korun, 28 milionů bude stát oprava Dukelské třídy.