Kdy k rekonstrukci dojde, je zatím ve hvězdách. „Architekti zaslali do soutěže dvaadvacet návrhů. Nakonec jsme dali na doporučení odborné komise a vybrali studii týmu Martina Hájka,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Rekonstrukce náměstí by měla městskou pokladnu přijít na šedesát až sedmdesát milionů korun. Kdy dělníci kopnou do země, však vůbec není jisté. „Realizace je technicky možná do dvou let. Rozhodující budou finanční možnosti města. Projektů je hodně a přednost budou mít akce spolufinancované z fondů Evropské unie. Náměstí mezi nimi není. Buď nám peníze zbydou, nebo rekonstrukci odložíme,“ řekl Josef Malíř.

Dominantou náměstí zůstane kostel Božského srdce Páně. Výhodou návrhu je možnost změnit podíl zeleně. „Náměstí by mělo nabídnout dostatek prostoru pro spontánní pohyb, ale i pro další aktivity, jako jsou sezonní trhy, zimní kluziště nebo kulturní akce. Doposud nevyužívaná místa by měla být atraktivněji zapojena do funkce celého náměstí,“ uvedl v průvodní zprávě ke studie architekt Martin Hájek. Za návrh jeho tým získal sníženou cenu 200 tisíc korun.