Ve středeční komentované prohlídce výstavy a přednášce Josefa Hotového se dozvíte mnohé zajímavosti z historie námořních objevů. Povídání o dávných časech začíná od osmnácti hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Vstupné je 50 korun.

Dobrá zpráva…pro začínající podnikatele

Hradecko - Podnikáte teprve krátce a hodilo by se vám pár dobrých rad? Tak to určitě neopomeňte soutěž Rozjezdy roku, která právě začínajícím podnikatelům každého věku pomáhá rozjet jejich byznys. V pořadí už 6. ročník odstartoval tento týden a hlásit se můžete až do 6. března. Vybrané projekty pak budou před odbornou porotou soutěžit o hodnotné ceny a postup do národního kola v Praze. Na programu je i řada seminářů a přednášek.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Dlouhé sucho a vysoké teploty, které loni v létě trápily obyvatele nejen Královéhradeckého kraje nemusí být výjimkou. Jak to vypadá s přírodou a změnami se můžete dozvědět na čtvrteční přednášce s názvem Klima se mění, počasí divočí klimatologa z Českého hydrometeorologického ústavu Ladislava Metelky. Začátek je v osmnáct hodin v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě v Hradci Králové.