„Fantazie, bylo to něco neuvěřitelného, jinak se to snad ani nedá popsat," nemohl si vynachválit zájezd.

Vedoucí vychovatel internátu Střední školy technické a řemeslné v Hlušicích shlédl ve státu proslulém sambou dva zápasy šampionátu v základních skupinách: Španělsko – Chile (0:2) a Belgie – Rusko (1:0). Oba se odehrály na legendárním stadionu Maracaná v Rio de Janeiru.

Vyprodaný stadion

Milan Hamáček na stadionu Maracaná.„Na stadionu i kolem něj bylo všechno perfektně zajištěné. Nikdo se nemusel ničeho bát, jak se před mistrovstvím psalo. Moc jsme si to s mojí drahou polovičkou užili. Byl to obrovský zážitek," popisuje Hamáček.

„Na obou zápasech bylo téměř vyprodáno, takže v ochozech se tísnilo kolem pětasedmdesáti tisíc diváků," pokračuje.

Bývalý mládežnický trenér novobydžovského fotbalového klubu RMSK Cidlina se také rozvyprávěl o samotných duelech.

„Zápas Španělska s Chile byl určitě pohlednější než Belgie proti Rusku. Hodně mě nadchli chilští fanoušci, kteří po celé utkání neúnavně fandili. Je pravda, že byli proti španělským příznivcům ve značné přesile."

Neplánovaným zážitkem pro Hamáčka bylo setkání s jedním z nejlepších fotbalistů všech dob Diegem Armandem Maradonou.

„Potkali jsme ho čistě náhodou, když jsme se večer šli projít po pláži. Lidé se s ním fotili, tak jsme si řekli, že si cenný suvenýr s ním pořídíme taky. Byl moc ochotný," potěšilo zhruba stejně vysokého muže.

Viděl také Krista

Kromě fotbalu měl Hamáček možnost spatřit také Kristovu sochu, Cukrovou homoli a další krásné památky. Zkrátka byl to pro něj zážitek k nezaplacení.