Vyvolávací cena 15 tisíc korun. Tyhle speciály přitom stojí hodně přes 100 tisíc! Pokud chcete perfektní závodní kolo, zkuste štěstí na aukci, která se bude konat 13. září.

Budou se dražit bicykly, na nichž jezdí profesionálové, například český reprezentant Stanislav Kozubek, jenž by se mohl představit i na říjnovém mistrovství světa v Nizozemsku.

Královéhradecká stáj Whirlpool Author, asi nejlepší cyklistický spolek v celé zemi, totiž dluží finančnímu úřadu peníze, které měla zaplatit na daních. A výtěžek z aukce má zamáznout sumu, jež se šplhá do statisíců.

„Třináctého září proběhne dražba cyklistických kol a příslušenství, doufám, že přijde hodně lidí a že je vydražíme hodně vysoko," prohlásil Miroslav Zehnálek, ředitel Finančního úřadu v Hradci Králové.

Dražit se bude osmadvacet věcí z majetku profesionální stáje. Znamená to tedy soumrak nad jedním ze sportovních pilířů Hradce? Cyklistický klub je dlouhodobě (společně s fotbalisty, hokejisty a basketbalistkami) výkladní skříní krajského města.

„Závodíme, takže je vidět, že fungujeme," pronesl Otakar Vávra, manažer Whirlpool Author. „O této záležitosti bych nechtěl mluvit."

Hradecká stáj funguje podle kuloárních informací s rozpočtem kolem deseti milionů korun. Nejlepší závodníci si vydělají v rozmezí třiceti až čtyřiceti tisíc korun měsíčně.