Proto začal jednat – a dnes má město zpracovaný projekt nového sportoviště. Samozřejmě nejen pro fotbal. „Máme všechna povolení, stavební, z odboru dopravy, ze životního prostředí. Teď hledáme způsoby, jak stavbu financovat,“ říká starosta.

O penězích se rozhodne letos

Na nový areál je třeba sehnat 30 milionů. Vedle silnice vedoucí na Kunčice a Roudnici (na místě, kde je dnes staré a nepoužívané fotbalové hřiště) by pak s jejich pomocí mělo vyrůst multifunkční centrum: byl by tady travnatý plac na fotbal, menší házenkářské hřiště s umělým povrchem, dětský koutek, nové kabiny, do nichž by se vešly čtyři šatny i veškeré zázemí včetně klubovny. K tomu malé parkoviště.

„Stavba ale nebude jednoduchá. I když to nevypadá, jedna strana hřiště je o dva a půl metru výš než druhá,“ popisuje Jiří Pechar jednu ze zapeklitostí projektu.

Další složitostí je – jako vždy – shánění peněz. Město bude žádat o dotace také od Evropské unie. „Pokud o nich bude letos rozhodnuto, chtěli bychom na podzim začít stavět,“ plánuje starosta. Vybudování areálu by pak mělo být nejdéle do roka hotové. S jeho dokončením souvisí také snaha o obnovení fotbalového klubu v Nechanicích. V případě zahájení stavby na podzim by se staronový tým přihlásil již do soutěžního ročníku 2012/2013. A jednu sezonu by odkopal na některém 
z hřišť v okolí. V úvahu přicházejí především Kunčice nebo Kobylice.