Cestování po silnici mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem bude od pondělí na více než půl roku opět složitější.

Po loňské rekonstrukci průtahu Dolním Přímem se cestáři vrhli na další část silnice spojující dvě největší sídla okresu, 1,2 kilometru dlouhý úsek mezi Lubnem a koncem náměstí v Nechanicích. Místním se splní sen, ale řidiče čekají krušné časy. Silnice bude až do konce října úplně uzavřena, což přinese objížďky.

Osobní auta a rychlíkové autobusy se z Hradce do Nechanic dostanou podle policejního dopravního specialisty Stanislava Blažka přes Stěžery, Těchlovice, Radíkovice a Hrádek.
Některé lokální linkové autobusy čeká místo kilometrového uzavřeného úseku okružní jízda.
Z Lubna do Nechanic pojedou přes Popovice, Sobětuš, Tůni a Suchou. Nákladní auta budou muset jezdit mezi Hradcem a Nechanicemi po staré pražské silnici I/11 do Roudnice a dál přes Homyli a Kunčice.

Uzavírka si vyžádá i dočasné přemístění zastávek linkových autobusů. Náhradou za zastávky na nechanické náměstí, v Palackého ulici a u odbočky Komárov bude zřízeno stání u požární zbrojnice. Místo zastávek Lubno I, prodejna a Lubno II budou lidé nastupovat a vystupovat u zvoničky v Lubně. „V důsledku změny v organizaci provozu linkových autobusů a kvůli zajištění návaznosti začnou od pondělí platit objížďkové jízdní řády. Budou vylepeny na zastávkách a je možné je stáhnout na www.oredo.cz,“ uvedl Milan Slezák ze společnosti Oredo, která v kraji organizuje dopravu.

Dále čtětě:

Nechanický tankodrom končí, kraj dá za opravu 70 milionů

Silničáři se letos snad konečně pustí do průtahu Nechanicemi