Nová výstavba by měla vzniknout na zelené ploše mezi centrem Médium a domem Villa Cristina. Projekt zahrnuje celkem tři budovy, a to dva bytové domy a polyfunkční dům. „V současnosti probíhají územní řízení k objektům projektu Pilot 1,“ uvedl mluvčí hradeckého magistrátu Petr Vinklář.

Místo bytů hotel?

Jedna z budov by stála ve funkční ploše občanské vybavenosti, proto v ní nemohou být byty. Co ale v polyfunkčním domě nakonec vyroste, se neví. „Investor projekt upravuje, proto neznám konečnou podobu stavby,“ uvedl vedoucí odboru hlavního architekta Petr Brůna. Podle něj by v budově mohly být například kanceláře, ateliéry či hotel. „To ale neznamená, že tam budou,“ zdůrazňuje vedoucí odboru hlavního architekta. Projekt je nutné přepracovat i kvůli tomu, že u budovy nebyly dodržené některé technické předpisy.

Ilustrační foto
Hledá se zedník či řidič. Zn: Spěchá

Ticho po pěšině

Proti nové výstavbě se před lety zvedla vlna odporu, místní proti projektu podepisovali i petici. Nakonec bylo v roce 2011 územní řízení kvůli nedostatkům zastaveno. Na petici se podílel i Tomáš Doležal.

„Vadilo nám například to, že by zanikla zeleň a že by se ještě znásobily stávající problémy s parkováním,“ popsal. Podle Tomáše Doležala ale investor všechny připomínky nezohlednil. O oživení záměru místní zatím nikdo neinformoval. „Většinou vše proběhne v tichosti, aby se k tomu nemohl nikdo vyjádřit,“ okomentoval situaci Tomáš Doležal.

Tři budovy mají vzniknout místo zeleně vedle ulice Brněnská. Kvůli nedostatkům se projekt opět předělává.Zdroj: Deník / Horynová Michaela