Davy dychtivých, možná budoucích učitelů, totiž v pátek dorazily na půdu hradecké univerzity prohlédnout si prostory a od studentů  a učitelů zjistit, co je vlastně čeká. „Přijela jsem z jedné malé vesničky u Pardubic. Doufám, že tu budu od podzimu studovat učitelství češtiny pro základní školy. Ještě si dávám přihlášky i jinam, ale po Hradci toužím asi nejvíc," svěřila se například maturantka Anna Krátká.

V prostorách univerzity měla každá fakulta svůj stánek s informačními brožurami a jednoho nebo dva zástupce, kteří odpovídali na otázky návštěvníků.

Největší nával zažíval právě stoleček „peďáku": „Ptají se hodně detailně. Jednu slečnu třeba zajímalo, zda je u nás v tělocviku obsažena atletika," říkala s úsměvem pracovnice studijního oddělení Pedagogické fakulty Andrea Liberská. Přijít „šmejdit" a ptát se můžete ještě v sobotu.

Den otevřených dveří na Univerzitě Hradec Králové.Váháte s oborem? Pomůže poradkyně
Při procházce po chodbách hradecké univerzity narazíte během Dnů otevřených dveří také na zajímavý stánek nazvaný Kariérní poradenství. Pracovnice univerzity tam s uchazeči konzultují výběr oboru nebo probírají jejich specifické studijní požadavky: „Poskytujeme informace uchazečům se speciálními potřebami při studiu, když mají například poruchu učení, trápí je dyslexie nebo dysgrafie. Či naopak se potýkají s nějakým zrakovým sluchovým nebo obecně pohybovým postižením," vzkazují pracovnice univerzity a zvou k sobě „do stánku". Můžete tam s nimi také zkonzultovat svůj výběr oboru a pokud váháte, tak vám zdarma za pomoci koučingu pomohou se rozhodnout.

Michaela Zumrová