Do budoucna chce začít s výstavbou dvou takzvaných modulových mateřských škol. „Modulové školy by měly vzniknout v areálech škol v Mandysově a Štefcově ulici. Budou to montované stavby, které poté, až skončí současná vlna zájmu o umístění dětí v mateřských školách, bude možné jednoduše přebudovat na školní družiny či prostory pro volný čas,“ řekl Leoš Kučera, náměstek primátora.

Radnice plánuje, že stavba obou škol bude stát zhruba 20 milionů korun, celkem by školy měly nabídnout 125 míst. „Se stavbou plánujeme začít na podzim, abychom na podzim roku 2012 otevřeli,“ řekl náměstek primátora Leoš Kučera.

Dalších 100 míst pro předškolní děti by mělo vzniknout v Mateřské škole Podzámčí, jejíž stavba by mohla být dokončena na přelomu roku 2012 a 2013.
Ještě letos na podzim chce magistrát otevřít novou školku v montované budově ve čtvrti Kukleny, kam bude možné umístit padesát dětí. Díky úpravám stávajících školek vzniklo dalších sedmdesát míst. K zápisům letos dorazilo 1239 dětí, celkem 112 z nich hrozilo nepřijetí. (hod, čtk)