Jako zázrakem nikdo nepřišel o život. Vše se seběhlo během několika málo okamžiků. Kamion jedoucí od Vysoké na Jaroslav sjížděl z kopečku do mírné zatáčky v lese. V místě už asi deset let stojí stánek, kde se řidiči mohou zastavit na klobásu. A právě tenhle stánek spolu s obsluhou unikl zkáze jen o pár metrů.

"Musel asi usnout…"

Kamion však zatáčkou neprojel. Několikatunový kolos se řítil přímou cestou do lesa. První, s čím se střetl, byl další nákladní vůz. Ten se prázdný vracel do Pardubic. "Musel asi usnout nebo měl zablokované řízení. Jel pořád rovně," řekl ještě v šoku řidič kamionu, do kterého kolos na své cestě mimo silnici narazil. Doslova se podruhé narodil. Těžký tahač jeho vůz trefil těsně za kabinu v níž seděl, rozpáral celý bok vozu a převrátil jej na bok. Tahač však pokračoval dál. Střetl se s menším náklaďákem a řítil se přímo na stánek s občerstvením, který jen o vlásek minul. Zastavil se až o stromy v lese.

"Byla jsem v té chvíli uvnitř stánku. Neviděla jsem nic, jen jsem slyšela rachot a pak někdo křičel, ať utíkáme pryč, že to možná bouchne," popsala událost žena, která ve stánku pracuje. "Když vidím ten kamion, jak trčí z lesa těsně vedle nás, ani nechci domyslet, co se všechno mohlo stát. Ve stánku jsou plynové bomby. Kdyby se do nás trefil, mohli jsme vyletět do vzduchu. Ještě teď se z toho klepu," uvedla žena.

Na okamžiky těsně po nehodě vzpomíná řidič zasaženého náklaďáku. "Zůstal jsem viset na bezpečnostních pásech a snažil se vylézt z kabiny ven. Když se mi to povedlo, kolem toho kamionu už běhali lidi. Řidič tam zůstal s pochroumanou nohou a v bezvědomí. Ani si neuvědomuji, jestli ho odvezla sanitka nebo vrtulník," uvedl řidič. Měl obrovské štěstí. Kdyby náraz nešel až za jeho kabinu, mohl dopadnou jako jeho kolega. Pro něj musel přiletět vrtulník. Podle informací z místa měl těžké zranění nohy a poraněnou hlavu. I on však může mluvit o velkém štěstí, stejně jako prodavačka ve stánku.

Kolem místa nehody se z obou stran tvořily fronty dalších vozidel. Doprava stála až k Ostřetínu. Z lesa vedle stánku trčel návěs kamionu, který za sebou vyryl v trávě hluboké brázdy. Opodál jako dětská hračka ležel na boku roztrhaný náklaďák. "Jsme na tomhle místě deset let, občas se tu stala nějaká ta nehoda, ale něco takového tu vidím poprvé," řekla šokovaná prodavačka.