„Po dvou měsících prázdnin jsou ulice opět plné dětí. I po více jak měsíční školní docházce jsou však některé děti stále duchem na prázdninách, v módu roztěkanosti a divokosti. Motoristé a účastníci silničního provozu by měli být o to více ostražití,“ říká v tiskové zprávě policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Kromě silnice by řidiči podle mluvčí měli sledovat také dění na chodnících, a to nejen u škol, ale také například v blízkostí sídlišť, hřišť či zastávek hromadné dopravy. „Děti totiž úplně nedokáží odhadnout rychlost vozidla, bezpečnou vzdálenost a často se ani nerozhlédnou na obě strany,“ podotýká Pospíšilová.

Obžalovaný odešel od hradeckého soudu volný. Podle rozsudku nelze vyloučit nutnou obranu.
Ukrajinec ubodal svého krajana. Soud ho osvobodil, nevyloučil nutnou obranu

Na území Královéhradeckého kraje došlo od začátku roku celkem k devadesáti nehodám s chodci, přitom téměř každá pátá byla s dítětem, kdy v 85 procentech případů dítě nehodu zavinilo. Ve většině případů tyto nehody neměly vážné následky, podobné střety ale podle policejní mluvčí mohou končit fatálně.

Že jsou děti často nepozorné a o to víc musejí být ostražití řidiči, dobře ilustruje následující video:

Zdroj: PČR

„O velkém štěstí můžeme mluvit v souvislosti se záběry na videu. Přestože došlo ke střetu, kdy bezprostředně před projíždějící vozidlo náhle dítě vběhlo, incident se naštěstí obešel bez jakéhokoliv zranění a škody na majetku. Přestupkové jednání nezletilé policisté z důvodu jejího věku odložili,“ uvádí k videu policejní mluvčí.