Tři dramatické dopravní nehody museli včera mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne řešit záchranáři ve městě a okolí.

Krvavá hodina začala na trase mezi Hradcem a Holicemi, kde 20letý řidič Opelu Astra z Hradce přehlédl přímo na silnici odstavený kamion Volvo a narazil do něj.

„Kamion tam stál už od čtvrtka kvůli poruše. Byl označený trojúhelníkem. Řidič ho ale přehlédl. Upravoval si stínítko kvůli slunci,“ uvedla mluvčí policie Anna Pešavová.

Zatímco šofér vyvázl s lehkým šrámem, jeho dva o rok starší a vážně zraněné spolujezdce museli hasiči z auta vystříhat. Místem nehody projely desítky aut. První pomoc zraněným poskytla údajně až těhotná žena. Policie silnici uzavřela a dopravu řídila kyvadlově.

Provoz byl obnoven po 13. hodině. Škoda se vyšplhala na 80 tisíc korun.

Na poli u kruhového objezdu ČKD v Hradci skončila o chvíli později cesta rodiny z Rychnova nad Kněžnou. Jejich peugeot dostal smyk a sjel do příkopu.

„Šestatřicetiletá spolujezdkyně, která byla tělesně postižená, se moc nehýbala. Hasiči jí dali krční límec a opatrně ji vyndali z auta,“ řekla Martina Žahourková. Do nemocnice s ženou odjela také její sedmiletá dcera. „Byla v šoku,“ dodala. Policie odhadla škodu na deset tisíc.

Poslední nehoda se odehrála na silnici z Hradce do Vysoké nad Labem. Jedenatřicetiletá řidička felicie z Pardubicka to přehnala s rychlostí, její vůz dostal smyk a vletěl do protisměru. K její smůle tam projížděl náklaďák Iveco.

Po srážce vznikla škoda za 270 tisíc korun. Obě auta „zahučela“ do příkopu, ženu museli vyprostit hasiči.

„S těžkým zraněním ji lékaři odvezli do nemocnice. Někteří účastníci nehod museli ze sanitek přímo na operační sál,“ dodala Anna Pešavová.