Na konferenci Hradecký startovač vyprávěli zaplněnému sálu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové svůj osobní podnikatelský příběh. „Je důležité říct, že vlastní podnikání není pouze o úspěších a radostech. Naši řečníci například zmiňovali, jak je obtížné skloubit soukromý život s podnikáním, a také že ne každý koho potkali byl úplně ryzí a čistý," podotkl ředitel hradeckého technologického centra, které akci pořádalo už podruhé, Jan Bartoš.

Program nabídl vskutku zajímavé řečníky, kteří se pohybují v rozličných podnikatelských odvětvích. Asi největším lákadlem byla přednáška Adam Durčáka z Havířova, který je majitelem sexshopu Růžový slon. Než začal podnikat v erotických pomůckách, provozoval kavárnu. „Asi mě k tomu přivedly erotické počítačové hry," reagoval na dotaz, jak se od vaření kávy dostal zrovna k vibrátorům.

Z Havířova prý pošle zákazníkům měsíčně až dva tisíce balíčků a nejvíce klientů má mezi ženami. „Ty u nás většinou nakupují pro sebe. Když už nakupuje muž, vybírá hračky pro oba," vysvětloval pobavenému sálu. Mluvit o sexu a používat erotické pomůcky už podle něj dávno není tabu a v rámci svého sexshopu plánuje pořádat i různé tematické workshopy.

Přítomné zaujal i hradecký trenér a výživový poradce Dominik Novozámský, který představil svoji unikátní aplikaci pro zdravý životní styl MyslifitApp, vítěz regionálního kola podnikatelské soutěže fotograf Jakub Misík a jeho Cvakmat nebo Eva Urbanová z Pardubic s projektem České bedýnky.

„Kdo inspiraci na Hradeckém startovači nenačerpal, ale přesto by chtěl rozjet vlastní projekt, může přijít k nám na letiště do Technologického centra a my mu rádi pomůžeme," vyzval Jan Bartoš.