Členové TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem po dohodě s organizátory vyrazili již o den dříve odpoledne, aby nemuseli časně vstávat a mohli nastoupit do závodů řádně odpočatí.

Trať byla pro všechny, vyjma pořádajícího týmu, překvapením a výzvou. Jelo se na rubové straně linolea, které bylo nalepené na původní dráze pro autodráhová auta, což je mezi dráhami rarita. Autíčka se dala naladit, jen bylo potřeba opustit zažité automatické postupy. Kdo to pochopil, svezl se a měl šanci si polepšit v tabulce celkových výsledků.

Start rozjížděk se podařil a bez problémů přešel do finálových jízd. Hluk motorů přerušila jen hodinová pauza na oběd. I v Klatovech pečou pizzu a dá se bez nadsázky říci, že se za čtyři roky konání Českého poháru stala neodmyslitelnou částí závodnického jídelníčku. Povrch trati, jak již bylo řečeno, nebyl úplně standardní a nejedno závodnické eso se zapotilo, aby se propracovalo do skupiny A finálových jízd. To se v kategorii Standard povedlo Jakubu Blechovi a Petru Sibeke. Z první pozice „béčka" startoval Filip Senko a z první pozice „déčka" Pavel Blažek, který se v rozjížďkách trápil s tratí i vozem. S dosaženými výsledky v rámci finálových jízd patřil o skupinu výš. V kategorii Expert se do „áčka" dostali Filip Senko a Jakub Blecha, Pavel Blažek se propracoval do „céčka".

Výsledky předposledního 6. kola Českého poháru – standard: Jakub Blecha 2. místo (kategorie Senior), Petr Sibeke 3. (Junior), Filip Senko 4. (Junior), Pavel Blažek 6. (Junior). Expert (společná kategorie pro seniory i juniory): Filip Senko 3., Jabub Blecha 4., Pavel Blažek 12. místo.

Poslední kolo ČP Mini-Z, kategorie modelů aut v měřítku 1:28, se pojede na zatím utajovaném místě v Praze v sobotu 14. května.

Aleš Blecha